ŁKA na Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

ŁKA na Europejskim Forum Gospodarczym

INFORMACJA ARCHIWALNA


15.12.2022 r.

Rola i znaczenie transportu kolejowego w regionie, a także planowane inwestycje w infrastrukturę kolejową to tematy poruszane podczas XV Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi (14-16 grudnia 2022 r.) 

Przedstawiciele sektora kolejowego, władz samorządowych oraz eksperci zajmujący się transportem publicznym podzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem w zakresie organizacji regionalnego ruchu kolejowego oraz wizją rozwoju sieci połączeń. Partnerem panelu „Kolej siła napędową rozwoju regionu – Likwidacja Wykluczenia Komunikacyjnego w Łódzkiem” była Łódzka Kolej Aglomeracyjna. 

Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć w budowaniu efektywnych regionalnych systemów transportowych w oparciu o kolej oraz dyskusji na temat największych wyzwań stojących przed sektorem przewozów pasażerskich, w tym walki z wykluczeniem komunikacyjnym regionu. 

W dyskusji udział wzięli: 
Marcin Trela – Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego,
Rafał Jóźwiak – Dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWŁ,
Marcin Baranowski – Starosta Powiatu Opoczyńskiego,
Tomasz Gidelski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczna i Przyjazna Kolej,
Dariusz Matyśkiewicz – Wiceprezydent Miasta Bełchatowa, 
Arnold Bresch – Członek Zarządu PKP PLK S.A., Dyrektor ds. realizacji  inwestycji,
Janusz Malinowski – Prezes Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 

Wydarzeniem towarzyszącym debacie było podpisanie umowy pomiędzy Województwem Łódzkim a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy udziale Ministerstwa Infrastruktury, regulującej zasady współpracy przy opracowywaniu Studium Projektowo-Technicznego oraz realizacji robót budowlanych na potrzeby realizacji projektu  pn. „Modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa” w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku. 

Europejskie Forum Gospodarcze  jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym od kilkunastu lat przez Województwo Łódzkie i na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez gospodarczych w kraju. Jest miejscem dyskusji oraz platformą spotkań, podczas których praktycy biznesu, przedstawiciele administracji i analitycy wyznaczają kierunki rozwoju i sygnalizują istotne przemiany.
 

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.