ŁKA łączy Ekolejomaniaków – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

ŁKA łączy Ekolejomaniaków

 

Ochrona środowiska jest wyzwaniem cywilizacyjnym początków XXI wieku. Łódzka Kolej Aglomeracyjna powstała, aby z troską o środowisko rozwijać transport lokalny i ponadlokalny, promując jednocześnie kolej jako ekologiczny środek transportu i transport zbiorowy jako taki. Przez niemal 5 lat wykonywania przewozów z naszych pociągów skorzystało ponad 15 000 000 pasażerów.

Nasi klienci to mieszkańcy głównie województwa łódzkiego, którzy nie tylko dojeżdżają codziennie do pracy, szkoły, czy na uczelnię,  ale także wybierają kolej jako sposób dotarcia do atrakcji przyrodniczych województwa łódzkiego.

W ramach dotychczasowej działalności Łódzka Kolej Aglomeracyjna zrealizowała już projekty w ramach edukacji ekologicznej dla mieszkańców regionu łódzkiego. Projekty „EkO-Kolej”, „Łódzkie Łączy z Przyrodą”, czy też „ŁKA Odkrywa Tomaszów” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przyniosły znakomity nie tylko w postaci materiałów prasowych, broszur, ulotek. Wzięło w nich udział w różny sposób kilka tysięcy mieszkańców województwa łódzkiego. Tak powstała grupa „Ekolejomaniaków”.

Aby poszerzać tę grupę przygotowaliśmy  projekt pod nazwą „ŁKA łączy Ekolejomaniaków. Ekologia na co dzień dla mieszkańców województwa łódzkiego”. Zakłada on następujące działania: