Korekta RJ pociągów od 6 listopada do 10 grudnia – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Korekta RJ pociągów od 6 listopada do 10 grudnia


INFORMACJA ARCHIWALNA


 Łódź, 3 listopada 2022 r.

Korekta rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obowiązująca od 6 listopada do 10 grudnia 2022 r.

Korekta uwzględnia kilka faz remontowych prowadzonych przez PKP PLK:

Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA

Linia obwodowa: Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew 

W wyniku remontu sieci trakcyjnej oraz wymiany rozjazdów na stacji Łódź Chojny wprowadzony zostanie jednotorowy ruch pociągów pomiędzy stacjami Łódź Widzew – Łódź Kaliska oraz Łódź Kaliska – Łódź Olechów. W związku z tym część pociągów z Kutna 
i Zgierza kursować będzie jedynie do i ze stacji Łódź Kaliska. Do stacji Łódź Widzew przez Łódź Chojny będzie można dojechać przesiadając się na stacji Łódź Kaliska do i z pociągów jadących w/z kierunku Łowicza. Po godzinie 15:00 ze stacji Łódź Widzew pojedzie połączony pociąg do Łowicza i Torunia, z wyłączaniem składu na stacji Łódź Kaliska. Zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz przez Łódź Żabieniec.

W okresie od 6 listopada do 10 grudnia br. w pojazdach Lokalnego Transportu Zbiorowego Miasta Łodzi nr 8A, 8B, 10A, 10B na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Widzew honorowane będą bilety ŁKA relacyjne jednorazowe oraz okresowe.

Więcej informacji pod linkiem

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Stoki

Z powodu remontu stacji Łódź Chojny, na linii czasowo będą kursowały wybrane pociągi spółki POLREGIO i PKP Intercity. Od 11 grudnia br. linia będzie obsługiwana tylko przez ŁKA. 

Linia Poznań - Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna 

Wybrane pociągi jadące do i z Sieradza kursować będą w następujących wariantach:

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki - Drzewica

Na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom za wszystkie pociągi pojadą autobusy komunikacji zastępczej. Na odcinku Drzewica – Radom autobusy pojadą z pominięciem wybranych stacji, do których będzie można dojechać pociągami spółki Koleje Mazowieckie, uruchamianymi na odcinku Drzewica – Radom – Drzewica.

Linia Skierniewice -  Łowicz – Kutno

Za wszystkie pociągi ŁKA w tej relacji uruchomione zostaną autobusy. Powodem powstających utrudnień są trwające prace związane z przebudową stacji Kutno i linii kolejowej na odcinku Kutno – Łowicz. Aby zrekompensować uciążliwości związane z dłuższym czasem przejazdu autobusami, wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca postojów autobusów na odcinku Skierniewice – Łowicz, a kontynuowanie dalszej podróży pociągami możliwe będzie od stacji Skierniewice. 

Linia Łódź  - Łowicz

Kontynuowane będą prace związane z budową kładek dla podróżnych w Strykowie i Głownie, co w konsekwencji spowoduje zmiany godzin kursowania niektórych pociągów. 

Linia Łódź  - Kutno

Pomimo ograniczonej dostępności stacji Kutno, spowodowanej jej przebudową, tylko 2 pociągi zostaną zastąpione autobusami. Jeden na odcinku Witonia – Kutno oraz ostatni, późnowieczorny na odcinku Zgierz – Kutno. 

W godzinach porannych zostaną uruchomione wahadłowe pociągi na odcinku Zgierz  - Zgierz Północ, które umożliwią kontynuowanie podróży ze stacji Zgierz pociągami jadącymi do/z Łodzi Widzewa przez Łódź Kaliską.

Dodatkowo dwie pary pociągów – jedna rano i jedna po południu, kursujące dotychczas do stacji Zgierz Północ, pojadą do i z Ozorkowa. 

Linia Łódź – Koluszki - Skierniewice – Warszawa

Trwająca budowa bezkolizyjnych przejazdów kolejowo – drogowych w Bedoniu i Gałkówku nadal powodować będzie utrudnienia w ruchu. 

Pomiędzy Łodzią i Koluszkami cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów w pociągach ŁKA i PKP Intercity. 

Więcej informacji o wzajemnym honorowaniu biletów ŁKA i PKP IC pod linkiem.

Część pociągów do i z Drzewicy oraz Radomska pojedzie do i ze stacji Koluszki, z której będzie można kontynuować podróż do/z Łodzi.

Postępująca przebudowa stacji Warszawa Zachodnia oraz ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Włochy i Warszawa Zachodnia, powodują ograniczenie przepustowości,  zmiany godzin kursowania, a także wydłużenie czasu przejazdu pociągów, zwłaszcza 
w kierunku Łodzi (pociągi kierowane są wolniejszą trasą objazdową).

Pomimo znaczących utrudnień zachowano kursowanie wszystkich 9 par pociągów ŁKA SPRINTER łączących Łódź z Warszawą.
W dniach 3, 4 i 10 grudnia br. ze względu na powyższe prace, wybrane pociągi ŁKA Sprinter kursować będą do i z Warszawy Gdańskiej lub do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską.

Szczegółowy rozkład jazdy: link.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.