IV Wystawa Makiet Kolejowych i Dzień Dziecka z ŁKA. 30 - 31 maja, Dworzec Łódź Fabryczna – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

baner przedstawia fragment czoła pociągu ŁKA z reflektorem

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

IV Wystawa Makiet Kolejowych i Dzień Dziecka z ŁKA. 30 - 31 maja, Dworzec Łódź Fabryczna

22.05.2026

Widowiskowe makiety kolejowe, prezentacja taboru, strefy animacji dla dzieci, warsztaty i mnóstwo rodzinnych atrakcji – IV Wystawa Makiet Kolejowych na dworcu Łódź Fabryczna ponownie stanie się miejscem pełnym emocji i dobrej zabawy. Tegoroczna edycja, która odbędzie się 30 i 31 maja, zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy - Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Łódzki Klub Modelarzy Kolejowych i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zadbali nie tylko o sprawdzone już atrakcje, ale także o premierowe ekspozycje i kolejowe niespodzianki. 

Centralnym punktem wystawy będzie imponująca modułowa makieta kolejowa w skali H0, przygotowana wspólnie przez kluby modelarskie i indywidulanych twórców z całej Polski. W tym roku została wydłużona do 235 metrów, tworząc niezwykłą trasę pełną ruchu, realistycznych scen i kolejowych opowieści. Zwiedzający będą mogli zobaczyć zarówno linie dwutorowe o dużym natężeniu ruchu, jak i kameralne lokalne stacje oraz bocznice inspirowane prawdziwą infrastrukturą kolejową.  

Premierowo zostanie zaprezentowana stacja Jasień Łódzki – jednotorowy obiekt inspirowany stacjami z lat 70., z magazynami, rampami i zapleczem przeładunkowym. 

Wśród nowości znajdzie się także klimatyczny szlak „Wioska” z lat 70., oddający atmosferę kolei sprzed dekad. Powrócą także makiety w skali TT oraz kolejowa makieta z klocków Lego, tym razem w większej, rozbudowanej formie. Po dwóch latach, na wystawę do Łodzi wraca makieta z imponującymi modelami w skali „1”.