Dostępność taboru ŁKA – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Dostępność taboru ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna oferuje przewozy wyłącznie nowoczesnymi pociągami przystosowanymi do zapewniania każdemu pasażerowi swobody w podróży i komfortowego przejazdu: niska podłoga, wysuwany próg, szerokie drzwi, brak schodów wewnątrz pojazdu, podnośniki dla wózków inwalidzkich, przestronne toalety przystosowane dla pasażerów z niepełnosprawnością. Pojazdy Impuls II są w 1 członie wyposażone w pętlę indukcyjną. Wszystkie pojazdy posiadają oznakowanie w alfabecie Braille. Na pokładach pociągów obsługa konduktorska dysponuje w tablety z dostępem do usługi Wideotłumacza - tłumacza języka migowego online.

W pojazdach znajdują się oznakowane miejsca uprzywilejowane z pierwszeństwem dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zachęcamy szczególnie osoby starsze i kobiety w ciąży do korzystania z nich w trakcie jazdy.

Pojazdy Flirt i Impuls posiadają wyznaczone miejsca dla wózków inwalidzkich wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Wejście wyposażone w podnośnik dla wózków inwalidzkich jest oznaczone piktogramami.

Specyfikacja wózka inwalidzkiego przystosowanego do przewozu koleją: 

Rysunek schematyczny wózka inwalidzkiego przedstawiający dane opisane poniżej.

Wymiary podstawowe:

Koła:

Wysokość:

Łuk skrętu:

Masa:

Wysokość pokonywanych przeszkód i prześwit pod wózkiem:

Maksymalne bezpieczne nachylenie, na którym wózek pozostanie stabilny:

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.