Dostępność stacji i przystanków – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

baner przedstawia fragment czoła pociągu ŁKA z reflektorem

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Dostępność stacji i przystanków

Większość stacji i przystanków kolejowych jest zmodernizowana i dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Oznacza to, że możesz samodzielnie dotrzeć na peron do pociągu.

Sprawdź poniżej, czy stacja lub przystanek są dostępne.

Jeśli widzisz zieloną lub żółtą kropkę, albo przeczytasz, że stacja lub przystanek są dostępne, śmiało przyjdź na peron. Jeśli widzisz czerwoną kropkę – przeczytaj opis.

Peron zmodernizowany oznacza peron, który jest nowy lub zmodernizowany w ciągu ostatnich 10-15 lat.

Jeśli poruszasz się na wózku, a peron jest poniżej podłogi pociągu – drużyna konduktorska użyje windy, żeby pomóc Ci wejść do pociągu lub z niego wyjść. Jeśli peron jest równo z podłogą pociągu – możesz również skorzystać z małej rampy (pociągi Impuls) lub dodatkowego progu (pociągi Flirt).

Winda dla osób na wózkach inwalidzkich w pociągu doskonale radzi sobie nawet na najniższych peronach. Niektóre perony są jednak zbyt wąskie lub/ i ich powierzchnia jest zbyt nierówna (gruntowa). Przepraszamy, ale na przystankach: Skrzynki, Jeleń, Szadkowice, Słomianka, Sitowa, Ruda Białaczowska, Kornica, Gilów, Berezów, Męcka Wola, Brzustów, Antoniów, Dęba Opoczyńska, Radzice, Bieliny Opoczyńskie, Podbór osoba na wózku nie może wsiadać ani wysiadać z naszego pociągu. PKP PLK będzie niektóre z tych przystanków modernizować w najbliższym czasie. Kiedy to nastąpi, zmienimy informację.

Jeśli poruszasz się na wózku, zgłoś wcześniej przejazd, jeśli chcesz wsiąść lub wysiąść na przystankach: Sierakowice Skierniewickie, Mokra, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia. Tam perony są wyżej, niż podłoga pociągu i konieczne jest użycie naszej składanej rampy. Zgłoś także przejazd, jeśli podróżujesz do lub z przystanków/stacji: Opoczno, Błaszki, Pleszew. Na tych stacjach jeden peron jest zbyt wąski dla naszej windy w pociągu i konieczna jest zmiana peronu przyjazdu/odjazdu pociągu.

Opisy dostępności stacji i przystanków

Łódź – Zgierz

Łódź – Kutno

Łódź – Łowicz

Kutno – Łowicz - Skierniewice

Łódź – Zduńska Wola – Sieradz – Poznań

Łódź – Zduńska Wola – Częstochowa

Łódź – Skierniewice – Warszawa

Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom

Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna – Kielce

Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko

Windy na peronach stacji i przystanków

Jeśli na peron dostęp jest przy pomocy windy, upewnij się przed podróżą, czy jest sprawna. Informacje o tym znajdziesz na stronie internetowej:  https://portalpasazera.pl/KatalogStacji. Wpisz w wyszukiwarkę nazwę stacji lub wybierz odpowiednią stację z automatycznie rozwijanej listy. Zobaczysz listę aktualnych odjazdów z wybranej stacji. Przy nazwie stacji w górze strony znajduje się znaczek wózka inwalidzkiego. Kliknij w ten znaczek. Zobaczysz okienko z informacją o dostępności stacji i informacją o ewentualnej awarii windy.

Możesz też zgłosić do nas przejazd, a my przekażemy informację o Twojej podróży do PKP PLK. Wtedy pracownicy PKP powinni dodatkowo sprawdzić ją przed Twoją podróżą.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.