Bilet Zintegrowany ŁKA+PKS – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Bilet Zintegrowany ŁKA+PKS

Nowe połączenia PKS

W ramach Ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, na wniosek Marszałka Województwa Łódzkiego, zostały utworzone nowe linie autobusowe.

Założenia oferty

Oferta skierowana jest do osób wykluczonych komunikacyjnie, nieposiadających własnego środka transportu. Ma na celu ułatwić dostęp m.in. do opieki medycznej czy instytucji publicznych, poprzez zintegrowanie rozkładów jazdy przewoźników kolejowych i autobusowych oraz wprowadzenie jednego zintegrowanego biletu na przejazd. Dzięki takiemu rozwiązaniu opłata za przejazd jest do 20% tańsza od opłaty za bilety zakupione oddzielnie u każdego z przewoźników.

Punkty styku

Punkty styku, to miejscowości, w których może nastąpić przesiadka z pociągu na autobus lub odwrotnie. Są to:

 1. Sieradz
 2. Łask
 3. Łęczyca
 4. Ozorków
 5. Łowicz
 6. Skierniewice
 7. Piotrków Trybunalski
 8. Radomsko
 9. Tomaszów Mazowiecki
 10. Opoczno

Jak kupić bilet?

W AUTOBUSIE:

bilet u kierowcy można zakupić w relacji w jedną stronę od miejscowości, w której wsiadasz do autobusu z przesiadką w miejscu styku do pociągu. Stacja docelowa zależna od oferty danego przewoźnika autobusowego.

W POCIĄGU:

bilet u obsługi pociągu można zakupić w relacji w jedną stronę lub "tam/powrót" z dowolnej stacji ŁKA do dowolnej miejscowości ze zintegrowanych tras PKS.

W SKLEPIE INTERNETOWYM ORAZ APLIKACJACH:

sklep internetowy i aplikacja mobilna KOLEO (www.koleo.pl) oraz aplikacja mobilna SkyCash.

Cena biletu

Cena Biletu zintegrowanego obejmuję opłatę za przejazd pociągiem ŁKA oraz Autobusem.

Opłata za przejazd uzależniona jest od wymiaru ulgi oraz odległości przejazdu pociągiem ŁKA od stacji wyjazdu do miejsca styku oraz położenia miejscowości w danej strefie u Przewoźnika autobusowego (lub odwrotnie).

Opłata za część przejazdu autobusem uzależniona jest od położenia miejscowości w danej strefie. Wykaz stref wraz z cennikiem opłat za przejazd z/do danej miejscowości w strefie do/z punktu styku ze stacją/przystankiem kolejowym, określony jest w Załączniku do oferty - Wykaz stref i opłat za przejazd w ramach oferty „Bilet zintegrowany ŁKA+PKS” za część przejazdu przewoźnikiem oraz warunki wydawania Biletu zintegrowanego.

Nie pobiera się opłaty za wydanie biletu zakupionego u obsługi pociągu ŁKA.

Obowiązujące ulgi

Ulga w opłacie za przejazd obowiązuje  wyłącznie w części dotyczącej przejazdu pociągiem ŁKA i obejmuje:

 1. dzieci w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego - ulga 37%,
 2. dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia odbywania rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia - ulga 37%,
 3. studenci szkół wyższych – dziennych, wieczorowych lub zaocznych, w tym słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych, do ukończenia 26 roku życia - ulga 51%.

Szczegółowy opis oferty

Oferta Bilet Zintegrowany - pełny opis oferty wraz z załącznikami (pdf) obowiązujący od 1 stycznia 2023 r.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.