Ankieta UTK 2023 – Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Baner przedstawia malarski pociąg w barwach ŁKA oraz logo 10 lat ŁKA.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Infolinia

telefon 887-879–980 koszt jak za połączenie lokalne

Wyszukaj połączenie:

Rozkład jazdy dostarcza Koleo

Ankieta UTK 2023


INFORMACJA ARCHIWALNA


Grafika przedstawiapuste fotele we wnętrzu pociągu, hasło "Badanie Opinii Pasażerów 2023. Do 15 września wyraź opinię i wypełnij ankietę, a także logo UTK.

Urząd Transportu Kolejowego rozpoczął trzecią edycję badania satysfakcji pasażerów kolei. Poprzednie edycje badania zostały przeprowadzone w 2019 r. i 2021 r., a ich wyniki są opublikowane na stronie Urzędu.

Ankieta pozwoli na poznanie ocen i opinii dotyczących komfortu podróży, jakości obsługi i oferowanych usług, bezpieczeństwa, oferty przewozowej czy udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, w tym osób z niepełnosprawnością. W formularzu zawarto również pytania związane z oddziaływaniem epidemii COVID-19 na obecne nawyki transportowe podróżnych. Ponadto badanie pozwoli na poznanie preferencji pasażerów, a także aktualnej oceny atrakcyjności kolei na tle innych środków transportu.

Informacje zebrane dzięki ankiecie umożliwią ponadto na określenie zagadnień, które – zdaniem pasażerów – wymagają poprawy. Dane te będą również cennym źródłem informacji dla Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego m.in. podczas opiniowania planów transportowych oraz umów o świadczenie usług publicznych (PSC), przygotowywanych przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Ponadto uzyskane wyniki staną się przydatne także podmiotom rynku kolejowego, aby mogły efektywnie dążyć do realizowania oczekiwań pasażerów.

Ankieta składa się z kilkudziesięciu pytań odnoszących się w większości do kwestii, o które pytano w poprzednich edycjach badania. Umożliwi to porównanie uzyskanych wyników z danymi za lata 2019 i 2021 oraz ocenę poziomu zmian, które nastąpiły na rynku przewozów pasażerskich w ciągu ostatnich 4 lat.

Formularz badania został opublikowany na stronie internetowej Urzędu pod adresem utk.gov.pl/ankieta i będzie dostępny do 15 września 2023 r.

Zgodnie z wymogami prawa informujemy, że nasz serwis stosuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one przechowywane przez Państwa przeglądarkę. Więcej szczegółów na stronie Polityka Prywatności.